Bohoslužobný poriadok

Rímskokatolícka cirkev, farnosť Komárno, Palatínova ul. 1027/11 94505 Komárno

FARSKÉ OZNAMY  28. apríl – 5. máj 2024

**        V stredu na spomienku sv. Jozefa robotníka bude sv. omša o 17.00 hod. v kaplnke sv. Jozefa.

**        Tento týždeň máme prvý piatok, spovedať sa bude pred sv. omšami.

**        V piatok o 17.00 hod. v kostole sv. Rozálie bude detská sv. omša s katechézou pre prvoprijímajúce deti.

**        V sobotu 4. mája bude sv. omša v Novej Stráži o 16.45 hod.

**        Budúcu nedeľu bude po sv. omši tradičná farská káva. Srdečne všetkých pozývame!

**        Dňa 18. mája sa uskutoční púť detí do Marianky. Pozývame všetky deti, no najmä prvoprijímajúce, ich rodičov, súrodencov, ale aj ostatných veriacich. Pôjdeme objednaným autobusom, spoločne budeme putovať z Rače do Marianky, kde bude pre deti pripravený program, ktorý zavŕšime sv. omšou s otcom biskupom. Cena je 10 eur. Prihlasovať sa môžete po sv. omši v sakristii.

**        Oznamujeme mladým mužom, čo cítia kňazské povolanie a chcú nastúpiť do kňazského seminára, nech pošlú prihlášku na fakultu (www.frcth.uniba.sk/ais2) a do seminára (www.ksnr.sk). Termín podania prihlášky je do 30. apríla 2024.

**        Tento týždeň prispeli darcovia na opravu Baziliky sv. Ondreja sumou 15,- EUR (od začiatku roka 2024 je to 1.545,- EUR). Zariadenie novej nemocničnej kaplnky v tento týždeň dobrodinci podporili sumou 30,- Eur (od začiatku roka 2024 je to 2.803,- EUR). Pán Boh zaplať za milodary!

__________

**        V Kaplnke sv. Anny je v 24 hodinová adorácia od štvrtka 15:00 hod. do piatku 15:00 hod. Využite možnosť stretnúť sa s Pánom Ježišom.

HIRDETÉSEK  2024.  április 28 – május 5.

**        Szerdán Szent József munkás emléknapján az esti szentmise 18.00 órakor a Szent József kápolnában lesz.

**        Csütörtökön 16.00 órára várjuk az elsőáldozókat a plébániára. Imádkozzunk értük!

**        Elsőpéntekre minden nap gyóntatunk a szentmisék előtt és alatt.

**        Kérjük az IMALÁNC-ba kapcsoló híveket, hogy a hónap 4. napján ne feledkezzenek meg vállalásukról. Imáikat a jó Isten fizesse meg!

**        Fiatal férfiaknak hirdetjük, akik papi elhivatottságot éreznek és a papi szemináriumba szeretnének belépni, küldjenek jelentkezést a fakultásra (www.frcth.uniba.sk/ais2) és a szemináriumra (www.ksnr.sk). A jelentkezési határidő 2024. április 30.

**        A héten a Szent András-bazilika javítására felajánlott adományok összege 15,- EUR (az év kezdete óta 1.545,- EUR). A kápolna berendezésére felajánlott adomány e héten 30,-Eur. (az év kezdete óta 2.803,- EUR).  Isten fizesse meg adományaikat!

_________________

**        A Szent Anna kápolnában csütörtök 15:00-tól péntek 15:00-ig folytatjuk a 24 órás szentségimádást. Használjuk ki az Úr Jézussal való találkozás lehetőségét.