Bohoslužobný poriadok

Rímskokatolícka cirkev, farnosť Komárno, Palatínova ul. 1027/11 94505 Komárno

FARSKÉ OZNAMY 5. – 12. máj 2024

** Po sv. omši vás pozývame na tradičnú farskú kávu.

** V mesiaci máj sa na začiatku sv. omše modlíme májovú pobožnosť.

** V piatok o 17.00 v kostole sv. Rozálie bude detská sv. omša s katechézou pre prvoprijímajúce deti.

** Vo štvrtok je prikázaný sviatok slávnosť Nanebovstúpenia Pána. Sv. omše budú v predvečer v stredu aj v deň slávnosti vo štvrtok o 18.00 v kostole sv. Rozálie.

**    Na budúcu nedeľu bude možné prispieť v zbierke na katolícke masmédiá.

** Požehnanie nemocničnej Kaplnky Fatimskej Panny Márie bude 13. mája 2024 (pondelok) o 14.00 hod. Slávnostnú sv. omšu celebruje Mons. Ján Orosch trnavský arcibiskup.

** Prihlasovanie na púť do Marianky je ukončené. Tešíme sa na spoločné putovanie k Panne Márii.

** Tento týždeň prispeli darcovia na opravu Baziliky sv. Ondreja sumou 35,- EUR (od začiatku roka 2024 je to 1.580,- EUR). Zariadenie novej nemocničnej kaplnky v tento týždeň dobrodinci podporili sumou 30,- Eur (od začiatku roka 2024 je to 2.833,- EUR). Pán Boh zaplať za milodary!

__________

**    V Kaplnke sv. Anny je v 24 hodinová adorácia od štvrtka 15:00 hod. do piatku 15:00 hod. Využite možnosť stretnúť sa s Pánom Ježišom.

HIRDETÉSEK  2024. május 5 – 12.

**    Májusban naponta imádkozzuk a Lorettói litániát.

**    Szerdán az elsőáldozókat 9.30-ra várjuk a Szent András-bazilikába. Pénteken pedig 16.00-kor lesz számukra és szüleik számára az első szentgyónás. Az elsőáldozás jövő héten vasárnap a 11.00 órai szentmisén lesz.

** Csütörtökön, Urunk menybemenetele kötelező főünnep, a szentmisék 8.00 órakor a Szent Rozália-templomban és 18.00 órakor a Szent András Bazilikában lesznek. Szeretettel várjuk a híveket!

**    Pénteken a bérmálkozókkal 17.00 órakor találkozunk a Szent András-bazilikában.

**    A hónap második péntekén a szentmise 18.00 órakor kezdődik a Szent András-bazilikában. Szeretettel várjuk a családokat!

** A Fatimai Szűz Mária Kórházi Kápolna megáldására 2024. május 13-án (hétfőn) 14.00 órakor kerül sor. Az ünnepi szentmisét Mons. Orosch János, nagyszombati érsek végzi.

** Jövő héten vasárnap a katolikus tömegkommunikációs eszközökre lesz a gyűjtés.

** Szintén jövő vasárnap 18.00 órakor kezdődő szentmisével a Szent András-bazilikában ünnepli a Mária Rádió Mirjam sugárzásának és a stúdió megáldásának 12. évfordulóját. Az ünnepi szentmisét Karácson Tibor atya, az erdélyi Mária Rádió műsorigazgatója mutatja be. Szeretettel várjuk az önkénteseket és a rádió támogatóit!

** A héten a Szent András-bazilika javítására felajánlott adományok összege 35,- EUR (az év kezdete óta 1.580,- EUR). A kápolna berendezésére felajánlott adomány e héten 30,-Eur. (az év kezdete óta 2.833,- EUR).  Isten fizesse meg adományaikat!

_________________

** A Szent Anna kápolnában csütörtök 15:00-tól péntek 15:00-ig folytatjuk a 24 órás szentségimádást. Használjuk ki az Úr Jézussal való találkozás lehetőségét.