9 mesiacov za život

V pozadí stránky sa prehráva relácia Duchovný obzor a jej téma: “9 mesiacov za život v živom vysielaní Rádia Lumen” (58 min.)

 9mesiacov_za_zivot plagat 2017Celoslovenský projekt 9 mesiacov za život, ktorý spočíva v láskavej prítomnosti na miestach, kde sa rozhoduje o živote nenarodených detí, spája v sebe modlitbovú službu, osvetu a  konkrétnu  pomoc.
Nadväzuje na výzvy 2. národného pochodu za život prebiehajúceho v Roku milosrdenstva, aby sme vykročili bližšie k miestam, kde je núdza a volanie po pomoci.
Radosť zo života nás motivuje, aby sme vykročili zo sféry ľahostajnosti k službe. Svedectvom o hodnote života môžeme povzbudiť otcov a mamy, aby s láskou prijali svoje dieťa. Svedectvom vlastnej angažovanosti aktivizujeme pasívnych pozorovateľov k dobrovoľníctvu. Láskavou prítomnosťou a konkrétnou pomocou chceme byť oporou pre tých, ktorých niekedy “prekvapí” nový život život, alebo “pritlačia” životné okolnosti.

Tento projekt má vo svete už 30-ročnú tradíciu a jeho najväčšou chválou sú zachránené ľudské životy a posilnené rodiny.

V minulom roku sa na Slovensku zapojilo cca 1200 aktivistov, ktorí sa zhromažďovali na  55 miestach v 40 mestách. Počas 9 mesiacov rozdali 300-tisíc letákov o konkrétnej pomoci. Na štyroch miestach stiahli nemocnice interupcie zo svojej ponuky (Vranov nad Topľou, Snina, Košice – Terasa, Považská Bystrica)
 
25. marca 2017 sa začína druhý ročník kampane.
V tomto roku projekt pokračuje s heslom: “Už 60 rokov, nie každému je dopriate narodiť sa.” Chce sa tak poukázať na bolestné výročie legalizácie potratov v Československu (1957). Okrem toho, silnou motiváciou pre tento projekt je sté výročie zjavení vo Fatime – najmä výzvy na modlitbu a pokánie, aby sa zastavilo šírenie zla.
 
V našej arcidiecéze sa projekt bude realizovať:
         – pred Poliklinikou Družba v Trnave,
         – pred nemocnicami v Piešťanoch,
         – v Galante
         – a v Dunajskej Strede
 
AKO SA DÁ DO TEJTO INICIATÍVY ZAPOJIŤ?
Na stránke www.9mesiacovzazivot.sk sa nachádza presný rozpis časov, kedy sa modlitby v jednotlivých mestách konajú. 
– farnosť si môže určiť napr. jeden deň v mesiaci, kedy sa veriaci zapoja do tejto služby v najbližšom meste
– finančnou podporou projektu (č. účtu na webovej stránke projektu)
___________________

Ak sa prečítané riadky dotkli Vášho vnútra a radi by ste niečo pre ochranu nenarodených urobili, môžete nám zaslať správu:

Vaše Meno (potrebné)

Váš Email (potrebné)

Predmet

Vaša správa